Floresan mikroskobu ve optik mikroskop arasındaki farklar
Floresan mikroskobu ve optik mikroskop arasındaki farklar
 
 
 
Uygulama:
 
Floresans mikroskobu ve optik mikroskop farklıdır, numuneler üzerindeki sıradan ışıklandırma değil, numune içinde belirli dalga boylarının kullanılması (tipik olarak ultraviyole ışık, mavi ışık uyarma floresan mikroskobu), emisyon floresansı, dolayısıyla ışık, floresan mikroskop doğrudan aydınlatmanın rolü değildir, ancak bir floresan madde olarak enerji örneklerini uyarır. Örneği ışıklandırma nedeniyle değil, floresan ışığı floresan madde uyarılmış fenomeni absorpsiyon göstererek değil, sonra numune içinde gözlemleyebiliriz. Bu nedenle, floresan mikroskopisinin özellikleri, özellikle ışık kaynağı, uyarma ışığının çok sayıda spesifik dalga boyu aralığını sağlayabilir, böylece numune içindeki floresan malzeme incelemesi ile gerekli lüminesans yoğunluğunu elde etmek için. Aynı zamanda, floresan mikroskobu ilgili filtre sistemine sahip olmalıdır. Floresan mikroskobu, immünofloresan histokimyası için temel bir araçtır. Optik sistem ve kamera sisteminin ana bileşenleri olan ultra yüksek basınçlı ışık kaynağı, filtre sistemi (filtre plakasının uyarılması ve bastırılması dahil), floresan yayan numuneleri uyarmak için belirli bir dalga boyu kullanmaktır.
 
1 Floresan uyarma yolu: ışığın dalga boyuna göre UV uyarma yöntemi (ultraviyole aydınlatma yöntemi kullanılarak) ve BV uyarma yöntemi (mavi menekşe kullanılarak) ikiye ayrılır. UV uyarma yöntemi, 400nm'den daha kısa uyarma ile ultraviyole ışığa yakındır. Yöntem mevcut değildir; görünür lüminesans, floresans ve floresansın, boyayı doğal hale getirdiği, numuneleri spesifik floresan ve arka plan doku otofloresansı üzerinde ayırt etmesi kolay hale getirdiği gözlemlenmiştir.
 
 2. BV uyarma yöntemi: UV'den mavi ışık uyarımına merkez olarak 404nm, 434nm. Yöntem mavi ışık ışınlama örneğini kullanır, bu nedenle floresan gözlem sistemi kesme filtresi mavi ve yeşili Huang Yingguang'ı gerekli filtreden tamamen bloke etmek için kullanılmalıdır. Floresan pigment floresan antikor yöntemi için. Maksimum emisyon dalga boyu, eksitasyon ışığının ve floresanın maksimum absorpsiyon dalga boyuna yakındır, bu nedenle kullanılan BV eksitasyon filtresi yöntemi keskin bir kesme filtresi kullanmalıdır. Yöntem, uyarma açık mavi ışık olarak kullanılabilir, bu nedenle flüoresan pigment emilim verimliliği yüksektir, görüntüyü daha parlak hale getirebilir. Dezavantajı, 500nm'nin altındaki ve 500nm'nin üzerindeki floresanın görememesidir, bu nedenle görüntünün rengi sarıdır. Floresan antikor yöntemi, özgüllüğünü belirlemek için çoğunlukla floresan pigmente özgü renge, bu nedenle spesifik ince tartışmanın, BV uyarma yönteminin çoğu zaman büyük etkisi vardır.

Çevrimiçi müşteri hizmetleri

  • Seyyar: +86 15890668062
  • Tel: +86-371-60310701
  • Skype: Katherine.wang67
  • WhatsApp: +86 15890668062
  • Faks: +86-371-60153566

Çevrimiçi geri bildirim

Mesaj Başlığı:

*E-mail:

mesaj: